A+ R A-

Magyar Kupa 1. forduló - beharangozó

Szombaton és vasárnap kezdetét veszi az NB III-as csapatok javarészének a 2013-14-es szezon. A főtáblára jutott együttesek hétvégén lépnek pályára a Magyar Kupa 1. fordulójában. A sorsolás vegyes volt, hiszen vannak gárdák, akik papíron könnyebb, míg vannak olyanok, akik papíron nehéz ellenfelet kaptak.

Ebes - Nyíregyháza: Az Ebes osztályozón harcolta ki az NB III-ban való indulást, míg a Nyíregyháza hosszú ideje másodosztályú és idén is az NB II-ben áll rajthoz.

Mezőkovácsháza - Nyírbátor: A nyáron átalakuló Nyírbátor az alacsonyabb osztályú Mezőkovácsháza vendégeként kezdi a Magyar Kupa sorozatot.

Markaz - Tiszaújváros: A Heves megyei I. osztályban szereplő Markaz otthonában kezdi meg a szereplést a Tisza-csoport harmadikja, a Tiszaújváros.

Kunhegyes - Kazincbarcika: Az alacsonyabb osztályú Kunhegyeshez látogat a tavaly még NB II-es Kazincbarcika.

Szikszó-Tomor-Lak - Felsőtárkány: A borsodi csapat a Mátra-csoport nyáron még tovább erősödő bajnokát látja majd vendégül.

Geresdlak - Orosháza: A nyáron teljesen átalakuló Orosháza az alacsonyabb osztályú Geresdlak otthonába látogat.

Mórahalom - Szekszárd: Az NB III-ból tavasszal kieső Mórahalom, a Közép-csoportos Szekszárddal méri össze erejét.

Tolna - Baja: A Tolna is tavasszal búcsúzott a harmadosztálytól, míg a Baja az NB II-ből esett ki az NB III-ba.

Berkenye - Mosonmagyaróvár: A Nógrád megyei bajnok alaposan megnehezítheti a Nyugati csoportos Mosonmagyaróvár dolgát.

Csorna - RKSK: A Csorna kiesett a Bakony-csoportból, míg az RKSK elbukta az NB III-as osztályozót, ám a feltöltések miatt, mégis harmadosztályú maradt.

Bábolna - ESMTK: Papíron könnyed továbbjutás előtt áll a Duna-csoport ezüstérmese, az ESMTK.

Dunaharaszti - Sopron: Sokáig úgy nézett ki, hogy az osztályozón elbukó Sopron NB III-as lesz idén, ám a feltöltések miatt mégis NB II-es maradt, míg a Dunaharaszti a Közép-csoport rajtjára hangol.

Haladás - Csákvár: Az NB II-ről éppen csak lemaradó Csákvár a Haladás VSE otthonában kezdi meg az idényt.

Letenye - Balatonfüred: A Balatonfüred a Nyugati csoport küzdelmeire készül, a Letenye pedig a megyei I. osztályú bajnokságra.

Nádasd - Veszprém: A veszprémiek a másodosztályból estek ki tavasszal és most esélyesként lépnek pályára Nádasdon.

Balatonlelle - Andráshida: A tavalyi egyik meglepetéscsapat, az Andráshida, a tavasszal kiesett Balatonlellével méri össze erejét.

Szóljon hozzá!

Nyugati csoport

Team Wins DRAW Lost Points
Érdi VSE 10 5 1 35
Kaposvári Rákóczi FC 11 2 3 35
FC Ajka 9 4 3 31
Tarr Andráshida SC 9 1 6 28
Pápai Perutz FC 9 1 6 28
Puskás Akadémia FC II 8 2 6 26
Videoton FC II 8 1 7 25
Csepel FC 7 3 6 24
Dunaharaszti MTK 6 5 5 23
III. Kerületi TVE 5 7 4 22
BKV Előre SC 6 2 8 20
Pénzügyőr SE 5 2 9 17
VLS Veszprém 3 4 9 13
Csornai SE 4 1 11 13
Gyirmót FC Győr II 3 2 11 11
THSE-Szabadkikötő 3 2 11 11

Közép-csoport

Team Wins DRAW Lost Points
Dunaújváros PASE 12 1 3 37
Duna Aszfalt TVSE 11 3 2 36
Pécsi MFC 11 2 3 35
SZEOL SC 10 1 5 31
Iváncsa KSE 9 3 4 30
FC Dabas 8 3 5 27
Paksi FC II 8 2 6 26
Szentlőrinc SE 7 3 6 24
Rákosmente KSK 6 3 7 21
Szekszárdi UFC 5 5 6 20
Kozármisleny FC 5 3 8 18
Budapest Honvéd-MFA II 5 2 9 17
Mórahalom VSE 2 5 9 11
Hódmezővásárhelyi FC 2 5 9 11
Makói FC 2 3 11 9
Vecsési FC 1 4 11 7

Keleti csoport

Team Wins DRAW Lost Points
Monori SE 12 4 0 40
ESMTK 11 3 2 36
STC Salgótarján 10 2 4 32
MTK Budapest II 8 2 6 26
Putnok FC 7 4 5 25
Tiszafüredi VSE 7 2 7 23
Jászberényi FC 5 6 5 21
Füzesgyarmati SK 6 3 7 21
Nyírbátori FC 6 3 7 21
Cigánd SE 6 2 8 20
Termálfürdő Tiszaújváros 5 3 8 18
Balassagyarmati VSE 5 2 9 17
Gyöngyösi AK 4 5 7 17
Diósgyőri VTK II 4 3 9 15
Debreceni EAC 4 2 10 14
Tállya KSE 3 4 9 13

Nyugati csoport 16. forduló

Közép-csoport 16. forduló

Keleti csoport 16. forduló